30/05/2020
7889

MARALFALFA Yem Bitkisi Tohumu

 

MARALFALFA Yem Bitkisi TohumuLatince ismi Pennisetum sp olarak bilinen Maralfalfa yem bitkisi yüksek besin değerlerine sahip kurak ve sıcak iklime dayanıklı bir bitkidir. 2700 rakıma kadar çoğu iklim bölgesinde yetiştirilebilir. Susuzluğa son derece dayanıklıdır.Dekarda silaj verimi çok yüksektir. Yem bitkileri arasında silaj verimi açısından ilk sıradadır. Sezonluk bir bitki olan Maralfalfa 3 kez biçilmekte ve 28,5 ton ot verebilmektedir. Ekildikten sonra 45 gün içinde biçime gelmektedir. Kardeşlemesi çok yüksektir. Dekar verimi çok yüksek olduğundan dolayı geniş arazilere ihtiyaç duyulmadan bu ürünü hasat edebiliriz.Yeşil ve kuru ot olarak silajı mümkün ayrıca kısa boydayken otlatmaya da son derece müsaittir. Yeşil ot verimi çok yüksek olduğundan dolayı yem açığını kapatmak için uygundur.Besin değerleri olarak baktığımızda içerisinde %18,71 protein, %12 karbonhidrat bulundurur. Maralfalfa otunda Magnezyum, Kalsiyum, Kobalt, Selenyum, Potasyum minarelleri açısından zengin bir bitkidir.

Sindirimi kolaydır, hazmetme zorluğu yaşatmaz. Hayvanların severek tüketebileceği Maralfalfa hayvanların et ve süt verimini de arttırır.3-4 metreleri bulan boy yapısına sahip olan Maralfalfa, silajı kaliteli, düşük maliyetli olduğu için çiftçilerimizin vazgeçilmezi haline gelecektir.

Ülkemize birçok yem bitkisini kazandırmış olan Torunoğlu Tohumculuk Italian Ryegrass, Rooiberg Ot Tipi Teff Grass, Yapay Çayır Mera, Silajlık Soya gibi, Maralfalfa yem bitkisini de kazandırmak için yoğun çaba sarfetmektedir.Detaylı bilgi almak için

Torunoğlu Tohumculuk
0 322 239 88 08 – 0 532 266 40 41